מהן הסיבות להתמכרות למין?

גם בימינו, עם כל הטכנולוגיה והידע הנרחב של החוקרים בכל תחום, אין סיבה אחת עיקרית להתמכרות למין וסקס. עם זאת, ניתן בעזרת גורמים משניים להגיע ללב הבעיה, כך שניתן להבין מהיכן צצה ההתמכרות.

סמארטפון, שעון חכם, טאבלט וריבוי מכשירים טכנולוגיים הופכים אותם לנגישים מאד, כאשר הרוב המכריע שלהם מחוברים לאינטרנט, וכפועל יוצא מכך גם לאתרים פורנוגרפיים, או אתרים בעלי אופי מיני. עם זאת, עדיין ניתן למצוא חומרים אלו במקומות שונים מלבד האינטרנט, כמו מודעות בעיתונים או כרטיסי ביקור המציעים פיתויים וגירויים מיניים בתמורה לתשלום.

אמצעים אלו מוגדרים בפני המומחים כמקור משיכה עצום, כיוון שהם נגישים ומוצעים לצריכה בצורה דיסקרטית וחסויה. בהמשך לכך, אמצעים אלו פוגעים בבעלי ההתמכרות המינית המנסים להתמודד עם ההתמכרות ולהימנע ממנה, כאשר הם מדרדרים את אותם אנשים להרס עצמי ובעיות נפשיות. מכאן שלתעשיית המין חלק גדול בהרס החיים של אנשים, וביצירה של מכורים חדשים למין, המוגדרים כאובססיביים למין.

ישנם מכורי מין רבים שעברו הטרדה מינית בעברם הקרוב או הרחוק

ישנם מכורי מין רבים שעברו הטרדה מינית בעברם הקרוב או הרחוק, כאשר חלקם לא זוכרים את האירוע בכלל או מודעים אליו. הטרדה נפשית או פיזית זו שנעשה גם בסביבה מוכרת ורגילה, מייצרת התפתחות מינית בעייתית שפוגעת בחייו של המכור. בנוסף, ישנו קשר בין מקרי דיכאון והתמכרו מינית, אם כי הוא טרם הוכח והובהר.

המכורים למין סובלים מיחסים רעועים והרוסים עם בני משפחה קרובים ובן/בת הזוג, האווירה בתא המשפחתי ובבית אינה נעימה. הם אינם מעניקים חום ואהבה לסובבים אותם, והם סובלים מ”נכות רגשית”. המערכת הרגשית נמצאת בבעיה, ולכן ההתמכרות למין נוצרת.

מרכז הסיוע “עצת נפש” הוא ארגון העוזר למתמודדים עם התמכרות לפייסבוק ולאינטרנט, נטיות הומוסקסואליות, אובססיות ודחפים מיניים והתמכרותיים.

אודות ארגון עצת נפש

מרכז הסיוע של עצת נפש מספק ייעוץ, טיפול והדרכה, הן בתחום הזהות המינית והן בתחום ההתמכרות.
פורסם בקטגוריה התמכרות למין, מאמרים כלליים. אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *